Dropbox Extensions İle Bütün Çalışma Alanını Tek Platformda ToplayacakDropbox, birçok düzenleme programını bir araya toplayarak Dropbox Extensions’ı sunmaya hazırlanıyor.

Kendi bloğunda yayınladığı tanıtım yazısında; bir anlaşmanın hazırlanıp, gönderilip, imzalanıp geri gelmesinin bile ne kadar çok ve farklı platformla yapıldığını örnek gösterirken bunlara ana taslaktan son imzaya kadar rahatça çalışılabılabilecek kullanışlı bir platform sunuyor. Ayrıca bu anlaşmanın indirilip, imza eklenip tekrar yüklenmesine gerek kalmadan, tek platform üzerşnden erişmi sağlayıp imzalı halini de direk olarak dropbox üzerinden gönderme imkanı sunuyor. Bunların yanı sıra bir videoya açıklama eklemek, bir resmi düzenlemek gibi müdahelelere izin vererek hızlı bir geri dönüş almanıza yardımcı oluyor. Yaptığınız değişiklikleri de otomatik olarak senkronize ederek bütün ekibinizin erişebileceği klasörde saklıyor.

Bütün bu bahsedilen düzenleme imkanları tek bir çatı altında toplamak kolay bir iş değil. Dropbox bütün bunları sağlamak için Adobe, Autodesk, DocuSign, Vimeo, airSlate, HelloSign, Nitro, Smallpdf, ve Pixlr ile işbirliği yapmıştır.

Dropbox kullanıcılarına bu yenlikleri 27 Kasım 2018 itibariyle sunmayı planlıyor Bundan önce de çeşitli eklemelerle kendini geliştiren Dropbox bundan sonra da yeni eklemelerle kendini geliştirmeye devam edecdeğinin sinyallerini veriyor.