NoktaParantez Takımına Amerikada Yapılacak Olan  First Robotics Competition (FRC) Yarışmasında Başarılar Diliyoruz"En Zorlu Eğlence" olarak tanımlanan First Robotics Competition (FRC) lise öğrencileri için oluşturulmuş bir programdır. Yıllık olarak düzenlenen bu yarışmada öğrenciler bilim, teknoloji, matematik ve mühendislik alanlarında kendilerini geliştirmenin yanı sıra, organizasyon, kaynak yaratabilme ve girişimcilik becerilerini geliştirirler. Aynı zamanda kendilerine verilen görev doğrultusunda bir robot dizayn ederek, robotun üretim ve programlama süreçlerini yönetirler. Bu sene Disual olarak, birçok ülkeden okulların katılımıyla gerçekleşen yarışma için Hisar Okulları'nın NoktaParantez robotik takımının bu yoldaki başarılarını desteklemek istedik.

Disual ekibi olarak, 19-20-21 Kasım tarihlerinde, Fikret Yüksel Vakfı tarafından düzenlenen FRC Off-Season etkinliğinde onlarla beraber olup, başarılarına şahitlik etmek bizim için oldukça gurur vericiydi. NoktaParantez takımı, mühendislik alanında uygulanan yaratıcı ve ilham veren çözümler için verilen "Rookie Inspiration Award" ödülünün yanı sıra, robot yarışmasını 1. olarak tamamlayan ittifak grubun bir üyesi olarak "Winner Alliance" ödülünü de almaya hak kazandılar. Lise çağındaki gençlerin yaratıcılıklarını ne kadar öteye taşıyabileceklerini görmek heyecan vericiydi.

NoktaParantez takımı bu kez Nisan ayında Amerika’da gerçekleşecek First Robotic Competition için hazırlanıyor. Gençlerimize New York eyaletinde yapılacak olan etkinlikte başarılar diliyor, etkinliğin onlar için verimli geçmesini temenni ediyoruz.