Sosyal Medya YönetimiSosyal medya günümüzde şirketlerin markalarının bilinirliliğini arttırmak ve müşteriler ile sıcak temas kurmak adına bir olmazsa olmaz haline gelmiş durumdadır. Disual bu konuda da şirketlerin ihtiyaçlarını, hedef kitlelerini ön planda tutmaya yarayacak şekilde karşılamaktadır.

Sosyal medya hesaplarının kurularak gerekli görsel çalışmaların yapılması, marka analizi ve aylık trendlerin kontrollerinin yapılmasından sonra aylık olarak markanın gidişatını şirkete raporlanması gibi hizmetlerin yanı sıra makale ve/veya içerik üretimleri ve bunlara bağlı görsellerin üretilmesi, aylık olarak sayfaların kapak veya arka plan görsellerinin güncellenmesi hizmetlerini de sunmaktadır.

Disual, Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin, Google+, Youtube ve şirketin ihtiyaç duyacağı diğer tüm sosyal mecralarda içerik üretilmesi, bu içerikler ile bağlantılı görsellerin gerek hazırlanması gerekse fotoğrafçı ve/veya Kameraman ekibiyle çekimlerinin yapılarak yayımlanmasının sağlar. Aynı zamanda şirketin farklı mecralarda çıkan yazıları hakkında monitoring (izleme) yapar, gelen yorumların şirkete iletilmesi, aksiyon alınması, ziyaretçilerin yorumlarına cevap yazılması gibi kriz yönetimlerini de sağlamaktadır. Google Alert vb. yazılımlar sayesinde şikayet takibi yaparak markanın ve/veya şirketin hızlı tepki vermesine öncü olur.

Sektörle ilgi farklı forumlara seeding (tohumlama) çalışması yaparak forum mecralarına yer alan hedef kitlenin de etkileşime geçmesini sağlar.

Etkileşimi arttırmak adına teknik stratejiler kurgulayıp ödüllü sorular, yarışma planları hazırlayarak şirketin sosyal mecra deneyimlerini ziyaretçiler için eğlenceli hale gelmesini sağlar.

Aylık olarak raporlama sayesinde detaylı bir sosyal medya analizini çıkartılmasına destek olur ve rakiplerin analizleri ile karşılaştırma yaparak piyasanın ihtiyaçlarını ve şirketin duruşunu sorgular, bu bağlamda da yeni stratejiler için fikirler oluşturur.

Talep durumunda sosyal mecralarda reklam çalışmaları için kurguları ve reklam yayımlarını hazırlar, takibini ve gerekli raporlamaları yapar.