Facebook Websitesi Özel Kitleler Facebook reklamları sosyal medya taktiklerinin temel bir parçası mı? Reklamların amacı ürünleri satın alan önemli bir hayran kitlesi oluşturmaktır. Eğer Facebook reklamlarının etkisinden emin değilseniz sizi web sitesi özel kitleler (WCA) ile tanıştıralım.

Özel Kitleler Nedir?

En temel haliyle, Web Sitesi Özel Kitleler web sitenizi ziyaret eden kullanıcıları hedefleyen Facebook reklamları oluşturmanıza olanak sağlayan güçlü bir araçtır. Bu araçla birlikte çekirdek hayranlarınızın ötesine ulaşabilirsiniz.

WCA Facebook borsasında (fbx) yer alan, Facebook'da web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların yeniden hedeflenmesinin başka bir yolu gibi gelebilir. Ama reklamınız facebook borsasında  bir üçüncü kişi tarafından onaylandıktan sonra oluşturulur ve web sitenizde sadece etki alanı yaratır.

Özel kitleler durumu ile birlikte gelen yeni bir özellik; doğrudan Facebook reklam yöneticisi aracılığıyla kendi pazarlama kitleleri oluşturmanıza olanak sağlar. Bunun için power editör'e ihtiyaç duymazsınız. Özel kampanya hedefleri tek seferde birden fazla reklam oluşturma yeteneği ile birlikte uygulanmıştır. Süreç reklamverenler için daha görsel ve akıcı oldu.

Remarketing, daha önceden sitelerini ziyaret etmiş olan kullanıcılara tekrar iletişim kurma imkânı verir. Bu model ile, reklamverenler eski kullanıcıları için markalarını tekrar hatırlatabilir ve farklı ürünler tanıtabilir ya da öze promosyonlar sunabilir. Facebook Özel Kitle hedefleme ile facebook reklamlarını remarketing stratejisine dahil edebilirsiniz.

Eğer orta ölçekli bir işletme (ya da az sayıda ürünü olan) iseniz Web Sitesi Özel Hedef Kitleler kullanmak sizin için mükemmel olacak ve Facebook reklam maliyetleriniz düşürecektir.

Facebook bu yeni özelliği ile orta ölçekli şirketleri hedef alıyor. Artık markanızın bir facebook hesabına sahip olması yeterli değil. Yeterince ziyaretçiniz var mı? O zaman da varolan ziyaretçilerinizi kaybetmemeniz için yeni yollar sunuyor. Nitekim başarılı da oluyor.