Çevreye Duyarlı Web Siteleri TasarlıyoruzKoyu renklerin, parlak renklerden daha az enerji harcadığını biliyor muydunuz? Web sitenizde kullandığınız renkler enerji kullanımınızı etkiler. Daha koyu renkler kullanarak hem çevre dostu ve daha az enerji harcayan bir web sitesine sahip olabilir, hem de profesyonel ve kurumsal görünümünüzden bir şey kaybetmezsiniz.

Ziyaretçilerin web sitenizde geçirdiği vakte bağlı olarak, uzun süre açık kalan ve hiçbir hareket algılamadığı takdirde siyah bir ekranı devreye sokan bu "energy saving" web siteleri, ziyaretçilerinizin daha fazla enerji tüketmesini önler. Çevreye duyarlı web siteleri yaratmak için geliştirilen projelerden ilki olan ekran koruyucu sistemi, tüm animasyon ve görsel efektleri gizler. Bir haraket algıladığında devre dışı kalan siyah ekran koruyucu, web sitenizin eski görünümüne dönmesini sağlar ve ziyaretçileriniz web sitenizde gezinmeye devam edebilirler.

Böylece sitenizi ziyaret eden kullanıcılara içinde yaşadığımız dünyayı umursadığınızı ve çevreye duyarlı olduğunuzu da göstermiş olursunuz. Bu girişiminize saygı duyan ziyaretçilerin yardımıyla küçük adımlar atarak büyük değişiklikler yaratabiliriz.

Atıkların insanlara ve çevreye verdiği zararı en aza indirgemek için çalışan, bu maddelerin geri dönüşümünü yapan, sosyal sorumluluk projeleri ve çevreye duyarlı yapısıyla Türkiye'nin en önemli şirketlerinin başında gelen Asa Metal ile energy saving web sitesi tasarımını ilk defa gerçekleştirdik. Siz de çevreye duyarlı bir şirket olduğunuzu göstermek ve içinde yaşadığımız dünyanın ayakta kalmasını sağlamaya katkıda bulunmak istiyorsanız, "energy saving" web sitenizi oluşturmak için bizimle irtibata geçebilirsiniz.