Instagram Preparing to Launch New Account: Creator AccountInstagram beside of usual accounts already serving Business Account service with their users. Now they’re preparing to launch “Creator Account”.

“Basitlik” Kazandırıyor

Siegel+Gale, which is a global brand strategy, design and experience firm, has published “World’s Simplest Brand”. After research along a year and more than 15,000 people across nine countries in the US, Europe, Asia, India, and the Middle East, results are can be summarised this way:

 • 55% of consumers are willing to pay more for simpler experiences.
 • 64 % of consumers are more likely to recommend a brand that delivers simple experiences.
 • A stock portfolio of the simplest global brands has outperformed the average of the major indexes by 679% since 2009.
 • Companies that fail to provide simple experiences leave an estimated share of $98 billion on the table.

2018 Top 10 World’s Simplest Brands

 1. Netflix
 2. ALDI
 3. Google
 4. Lidl
 5. Carrefour
 6. McDonald’s
 7. trivago
 8. Spotify
 9. Uniqlo
 10. Subway

For see the whole report please click here.

IKEA Bootcamp Calling Startup’sIKEA has announced that with 20 elected startup IKEA Bootcamp going to have place this year.

Dropbox Extensions İle Bütün Çalışma Alanını Tek Platformda ToplayacakDropbox, preparing to share Dropbox Extensions which will gather useful working tools.

25 Ways Artificial Intelligence Is Changing BusinessOn our age, there is a technology which started shining from day to day: Artificial Intelligence. Machine Learning and Artificial Intelligence (AI) are both huge and important topics that should be analyze one by one. But before that, we recommend you to read the arcticle that written by Fortune Magazine” which explains how AI changing our business life in 25 ways.

2018 Yılının Son E-Ticaret EtkinlikleriWhile we coming to end of the 2018, we compiled this year's last e-commerce events in Europe for you. If you also want to develope your business or have any intentions for startups, you can check those enlightining and wide-context event list.

10 Advices For High-Tech Startups

World’s one of the best known magazine Forbes’ Technology Council published an article about High-tech startups. We summarised those 10 advices for you.

Amazon Turkey Has Officially Opened But Did It Meet Our Expectations?

Last week on 19th September 2018, Amazon, which is USA’s e-commerce giant and has 310 million active users, finally opened Turkey’s official website.

eBay, Kafa Hareketleriyle Alışverişi Sağlayan Teknolojisini Yayınladı

eBay released open source technology that makes possible to use head motions for shopping.

IGTV

Instagram launched its new feature Instagram TV (IGTV) in past months.

“Confidence Seals” Coming to E-Commerce Pages

The Union of Chambers and Commodity Exchanges of Turkey (TOBB) will start to give Confidence Seals with authorization of Customs and Trade Ministry. One of the biggest issue of growing e-commerce market is trust issue, with this solution authorities expecting faster growing on the market. Because first and biggest fear of e-commerce users is personal and card information theft. Firms who want to get their Confidence Seals can apply to TOBB and after passing some serious security tests, they can get it. Also one approval link also will be added to check to Confidence Seals

Deloitte Released Their Global Predictions 2018

Deloitte which one of the biggest name on their sector, has released their 2018 predictions report about technology, media and telecommunications.

What is the Showcase Feature in LinkedIn?

LinkedIn has launched Showcase in 2013. But what is the purpose of Showcase?

Voice Shopping, New Page in E-Commerce

Smart technologies; has already covering big part of our daily life with smartphones. Nowadays with smart speakers, those technologies also started to enter our houses. Amazon launched first smart speaker - Amazon Echo in 2014 and after big brands like Google, Apple, Alibaba, Xiaomi hit the market with their own speakers. By taking voice commands directly from you, smart speakers are aiming to make our life easier.

TÜBİSAD 2017 Reports Has Declared

Information Industry Association (TÜBİSAD) published their “The Information and Communication Technology Sector Market Data for 2017” and "Turkey E-Commerce Market Size 2017" reports. Both of the reports gives us numbers and comparative rates from one year term and between 2012-2017.

Highlights of The Information and Communication Technology Sector Market Data for 2017:
 • 2012-2017 Sectoral Development

In 2017, Turkey's ICT market has reached the size of 116.9 billion TLY with 18.2% growth rate. Size of the Turkish ICT sector has almost doubled by growing at annual average rate of 15% since 2012. On USD base market has been trending in the 30-32 billion USD range since 2012.

 • The Size Of Information and Communications Technology Sector

Information Technologies has three sub categories as hardware, software and service. All of these three categories comprise %35 percent with 41,3 billion TLY. Communication Technologies has two sub categories as electronic communications and comms equipment. All of these two sub categories comprise %65 percent with 75,6 billion TLY.

 • Information and Communications Technology Sector Exports

ICT sector’s export has reached 4,691 TLY with 18,2 growth rate on TLY base. If we look from USD perspective ICT sector’s export has doubled and reached 1,3 billion USD range.

 • Employmnet

For Information Technologies 89k and for Communication Technologies 39k, totally 128k people has hired by ICT sector.

Highlights of Turkey E-Commerce Market Size 2017:
 • Turkey E-Commerce Market Size 2017 Report has analysed e-commerce market with four sub categories named Online Legal Betting, Travel, Multi-channel Retail and Pure Online Retail.
 • Turkey e-commerce market size has reached (on retail 23,0 billion TLY, on non-retail 19,2 billion TLY) 42,2 billion TLY with %37 growth rate. On USD base market size has reached (on retail 6,3 billion USD, on non-retail 5,3 billion USD) 11,6 billion USD with %23 growth rate.
 • Turkey e-commerce market size growth %32 on TLY base and %12 USD base between 2013-2017.

For TÜBİSAD ICT Sector For the 2017 Market Data Report click here.
For TÜBİSAD E-Commerce 2017 Market Size Report click here.

Mobil Web'in Geleceği: Progressive Web APPProgressive Web App, web sitelerinin görünümünü ve kullanıcı deneyimini, mobil uygulamalarla benzer seviyeye getirilen uygulamalara verilen isimdir. Yani bu yaklaşımla tasarlanan web sitelerini mobil tarayıcıdan ziyaret ettiğinizde, sanki bir web sitesini değil bir mobil uygulamayı kullanıyormuş gibi bir deneyim yaşarsınız. Progressive Web App'ın başlıca özelliklerinden bahsetmek gerekirse;

Google AMP (Hızlandırılmış Mobil Sayfalar) Nedir?

Google AMP mobil web sitenizin hızını arttırmanın en etkili yoludur. Mobil cihazlar ile web sitelerine giriş yapan kullanıcıların %53 lük bir kısmının 3 saniyeden daha uzun sürede açılan web sitelerini hemen terkettiğini biliyor musunuz? Kısaca sitenizin mobil sürümü eğer hızlı açılmıyorsa ciddi anlamda trafik kaybediyor olabilirsiniz.

Pokemon GoPokémon Go'nun CEO'su John Hanke, San Diego'da düzenlenen Comic Con'da, oyunun geleceği hakkında açıklamalarda bulundu. Servis çökmesinden dolayı üzgün olduğunu belirten Hanke, aslında oyunun bu kadar çok beğenileceğini tahmin etmediğini ifade etti.

hayatinizi kolaylastiracak 25 buda ogretisiDünya üzerinde 500 milyonu aşkın inananı bulunan bir din Budizm. İlk olarak Hindistan'da ortaya çıkan, ardından Güneydoğu ve Doğu Asya’daki diğer ülkelere yayılan dinin öğretileri şimdilerde birçok kişinin ilgisini çekiyor. Farklı bakış açısı ve öğretileri ile işte 25 madde Budizm:

- "Nefretin açtığı yaralar nefretle tedavi edilemez. Ruhta açılan yaraları tedavi edebilecek tek güç sevgidir ve bu, yaşadığımız evrenin en temel kuralıdır."

- "Sürekli çevresinde dönüp durduğun şeyi en çabuk kaybedersin."

- "Sonsuz huzura giden yol göklere değil, yüreğe uzanır."

- "Geçmişe takılıp kalma, geleceğin hayalini kurma. Zihnini yalnızca içinden bulunduğun ana odakla ve yaşa."

- "Zengin ya da fakir… Herkesin başa çıkmaya çalıştığı problemler var. Bazılarınınki çok, bazılarınınki az."

- "Şüphe kadar zihni kemiren başka bir alışkanlık yoktur. Şüphe, insanları ayrıştırır. Arkadaşlıkların ve en büyük aşkların ölümüne sebep olan zehir, şüphedir."

- "Binlerce mum, tek bir mumun ışığıyla yanabilir ve o mumun ömründen hiçbir şey götürmez. Mutluluk da mum ışığı gibi paylaşıldıkça çoğalır."

- "Herhangi bir şey yalnızca öyle duyduğunuz için öyle olmak zorunda değil. Duyduğunuz şeylere ne kadar çok kişi inanıyor olursa olsun koru koruna inanmayın. Dini kitaplarda yazdığı için, deneyimli insanlar söylediği için ya da gelenekleriniz bunu gerektirdiği için inanmayın. Gözlem ve analiz yapın. Düşündüğünüz şeyin sebeplerini araştırın ve olası sonuçlarıyla ilgili çıkarımlarda bulunun. Deneyimleyin ve kendi deneyimlerinizle öğrenin."

- "Birini sırf çok konuştuğu için bilge olarak tanımlayamazsınız. Kişinin bilgeliği ancak içindeki huzur, sevgi ve cesaretle ölçülebilir."

- "Var olmanın en büyük sırrı korkusuz olmaktır. Geleceğin size getireceklerinden korkmayın. Korkularınız yüzünden başkalarına bağımlı yaşamayın. Cesur olmak özgürlük kilidinin anahtarıdır."

- "Huzur içinizdedir, dışarıda aramayın."

- "Tıpkı bir mumun ateş olmadan ışık veremeyeceği gibi, bir insanın da maneviyat taşımadan aydınlanabilmesi mümkün değildir."

- "Bizi kendimizden başka kimse kurtaramaz... Hepimiz kendi yolumuzu kendimiz yürümek zorundayız."

- "Kelimeler bir insanı hem yaralayacak hem de iyileştirebilecek güce sahiptir. Hatta doğru ve ince olabilenleri, dünayayı bile değiştirebilir."

- "Çevrenizdekilerin sahip olduğu iyi şeyleri kıskanmak yerine takdir edin ve daha iyilerine sahip olabilmek için çalışın."

- "Hayatımız boyunca kendimizden daha çok seveceğimiz birilerini arar dururuz. Bu kişiyi çok uzaklarda ararız ancak bize kendimiz kadar yakındır. Hayatta en çok sevmeniz gereken ve sevginizi en çok hak eden kişi kendinizsiniz."

- "Sağlıklı olabilmek, gerçek mutluluğa ulaşabilmek ve huzuru bulabilmek için zihninizi kontrol edebilmelisiniz. Kontrol edemediğiniz bir zihin sizi kendi karanlığına çeker ve bilgeliğe ulaşmanızı engeller."

- "Binlerce savaşı kazanmak için savaşmak yerine kendinizi fethetmeyi deneyin. Zafer, sizsiniz."

- "Hayatta asla gizlenemeyecek 3 şey vardır: Güneş, ay ve gerçekler."

digital markanizi olustururken kacinmaniz gerekenler- Detaylara takılma

Planlı hareket etmeniz elbette çok önemli. Ancak bunu adım adım yapıp, detaylara takılmadan bir yol haritası izlemeniz. Örneğin yeni bir kampanya planı hazırlayacaksınız. Burada aşırı detaya ihtiyacınız yok.

Tek yapmanız gereken eleştirel düşünme özelliği ve onu nasıl öne çıkaracağınıza dair plan ortaya koymanız.

- Sosyal hesaplarda sürekli göz önünde olmak

Yapılan işlerinizi, yeni haberlerinizi, katıldığınız etkinlikleri sosyal mecralarda paylaşmanız elbette ki gerekiyor. Sosyal alanda güncel olmak bu mecraların neredeyse olmazsa olmaz koşulu.

Ancak gün içerisinde birden fazla gönderi yayınlamak sizi güncel kılmaz. Karşınızdaki kullanıcının bir insan olduğunu birden fazla ilgi alanının olduğunu unutmayın. Sürekli sizi görerek diğer paylaşımları görmesine engel olacağınız için sizi takip listesinden çıkaracaktır.

Bunun yerine hedef kitlenizi seçerek yerinde ve zamanında içerik paylaşmanız son derece daha sağlıklı olacaktır.

sosyal hesaplarda surekli goz onunde olmak

- Zorlamayın

Unutmayın dünyanın tüm büyük küçük markaları sosyal mecraları yüzde yüz doğru kullanmıyor. Hatta çok iyi markalar, takipçileri fazla olduğu için yanlış bir içerikte anında sosyal medya krizi yaşabiliyor.

Kampanyanızdan istediğiniz sonucu alamadıysanız hatanızdan ders çıkartıp daha iyi planlama yapmalısınız.

- Her platformda olma zorunluluğu

Belkide markaların en çok yanılgıya düştükleri maddelerden biri de budur. Sosyal mecralara her gün bir yenisi ekleniyor. Neredeyse hiçbiri birbirine benzememeye başladı.

Siz kendi markanızı kullanıcılarınızdan daha iyi biliyorsunuz. Sosyal platformlarda da kendinize yer edinmek istiyorsanız, bu alanları çok iyi incelemeniz gerekiyor. Böylece hangisini markanız için daha yararlı kullanacağınıza kısa vadede karar verebilirsiniz.

- Herkesi memnun etmeye çalışmak

Müşteri daima haklıdır kalıbından artık sıyrılmanız gerekiyor. Bunun yerine kendinizi doğru ifade edeceğiniz, sorunun çözümü için kullanıcılarınızla bir dil oluşturmanız gerekiyor.

Kısa sürede yanıt verme, hedef kitlesi seçme, sosyal medya krizlerine sebep olacak sorunları detaylandırıp olası durumlarda halihazırda bir strateji gütmek bunlardan sadece birkaçı. Unutmayın herkesi memnun edebilmeniz zaten imkansız.

herkesi memnun etmeye calismak

- Rakamlara odaklanmak

Twitter, Facebook ya da Instagram gibi mecralarda çok fazla sayfa beğenisi sizi dışarıdan şık gösterebilir ancak gün sonundaki analize gidildiğinde asıl ilgilenmeniz gereken sayılar değil etkileşim olacaktır. Mesaj kutunuz hiç boş kalmamalı mesela. Gönderileriniz sadece beğenilmekle kalmayıp paylaşılmalı.

İçeriğiniz ne kadar çok paylaşılırsa insanlar sizi o kadar iyi tanıyacaktır. Bu durumda içeriklerinizin güvenilir ve kaliteli olması gerekir. Çünkü standart bir kullanıcının bir marka içeriğini paylaşması oldukça zordur. Reklam içerikli olduğu için karşınızdakine güvensiz gelecektir.

Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar sayfa beğenileri yerine tanıdıklarının içeriklerini daha çok paylaşıyor. Yani kullanıcılarınızla etkileşim içerisine girerken de samimi bir dil edinmenizde fayda var.

rakamlara odaklanmak

microsoft linkedIni satin aldiMicrosoft announced a $26.2 billion acquire professional social platform LinkedIn. The transaction has already been approved by both boards, but it must still get regulatory and other approvals.

pazartesi sendromuna karsi erken kalkmanizi saglayacak tavsiyelerSabah erkenden uyanmak bazıları için alışkanlığa dönüşse de henüz bu duruma alışamayan insanlar da bir o kadar fazla. Öğrencilik hayatında arada kendimize tolerans tanıyabiliyorduk. Oysa iş yaşamının getirdiği zorunluluk, hele ki iş yerimiz evimize çok uzaksa güneş açmadan birçoğumuz yataktan kalkmak zorunda kalıyoruz.

10 Maddede Kişisel Verilerin Korunması KanunuKişisel veri nedir? Bu verilerin korunması neden önemli?

Instagram'da Şirket Profileri As anounced in the last months, Instagram launched first screenshots for the company new profile pages.

facebook video reklamlari

Have you tried Facebook video ads? Looking for better ways to connect with your Facebook audience? Small adjustments to the way you design and target your Facebook video ads can increase your engagement and conversions. In this article you’ll discover new tips to improve your Facebook video ads.

Twitter's Direct Message FeatureDo you use Twitter for business? Want to improve communication with customers? Twitter’s recent tweaks to its direct message feature make it easier for users to reach you directly. In this week, you’ll learn how to use Twitter’s updated direct messages feature to improve communication with your customers. bahsedeceğiz.

Facebook Dinamik Ürün Reklamları

Facebook dinamik ürün reklamları konusunda bilgi sahibi misiniz? Dinamik ürün reklamları otomatik olarak reklam içeriği ile ilgilenenecek olanlara özel, ürün reklamlarını göstererek ilgili teklifler ile müşterilere ulaşmayı sağlar.

Branding; Corporate Identity - Logo Design

A logo is not your brand, nor is it your identity. Logo design, identity design and branding all have different roles, that together, form a perceived image for a business or product. Let's look at the in order of these concepts;

Successful Brand Name

A lot, when it comes to small-business success. The wrong one can doom it to failure and obscurity. Ideally, your name should convey the expertise, uniqueness and value of the service or product you have developed.